In English
En français


Slovník jazyka netwar (Lenakel)Toto je vůbec první existující rozsáhlejší slovník jazyka netwar (západní Tanna, republika Vanuatu) publikovaný online. Jde o ovoce mé několikaleté práce mezi obyvateli ostrova Tanna. Obsahuje překlady místních výrazů, nahrávky výslovnosti i fotografickou dokumentaci. Jeho účelem je pomoci při uchování tohoto jazyka a jeho předávání mladé generaci.

Pokud chcete data jakýmkoli způsobem použít, nebo v nich naleznete chybu, prosím, kontaktujte me nejdříve.

Přejít na: Index slovníku Informace o slovníku


Chcete si slovník vytisknout? Stáhněte si kompletní verzi ve formátu PDF pro tisk.


Pokud chcete ocenit tuto práci a podpořit ji, můžete mi stisknutím tlačítka 'Donate' darovat přes PayPal jakoukoli částku.


karu areparep     

  •  n hra
    každý z hráčů si kolem sebe nakreslí na zemi kruh. Hra začíná říkadlem-dialogem mezi dvěma hráči, po kterém všichni zmlknout a snaží se grimasami rozesmát jeden druhého. Kdo se první rozesměje, podrbe se, nebo plivne na zem, musí bránit svůj kruh proti ostatním, kteří se do něj snaží dostat bez toho, aby je jeho majitel plácnul. Pokud se hráč dostane do kruhu, může se nataženou rukou chytit jiného hráče a obránce kruhu nesmí ani jednoho z nich plácnout. Pokud se obránci podaří některého z hráčů dotknout, musí tento chránit zase svůj kruh. Při hře se zpívají různé posměšné písničky na toho, kdo právě brání svůj kruh.

karu areparep

Mluvčí: Noël Yeru (Lowanatom) , Sylvano Kapalu (Ipai)

Tematický slovník

Fráze


Madagaskar