In English
En français


Slovník jazyka netwar (Lenakel)Toto je vůbec první existující rozsáhlejší slovník jazyka netwar (západní Tanna, republika Vanuatu) publikovaný online. Jde o ovoce mé několikaleté práce mezi obyvateli ostrova Tanna. Obsahuje překlady místních výrazů, nahrávky výslovnosti i fotografickou dokumentaci. Jeho účelem je pomoci při uchování tohoto jazyka a jeho předávání mladé generaci.

Pokud chcete data jakýmkoli způsobem použít, nebo v nich naleznete chybu, prosím, kontaktujte me nejdříve.

Přejít na: Index slovníku Informace o slovníku


Chcete si slovník vytisknout? Stáhněte si kompletní verzi ve formátu PDF pro tisk.


Pokud chcete ocenit tuto práci a podpořit ji, můžete mi stisknutím tlačítka 'Donate' darovat přes PayPal jakoukoli částku.


karuita  

  •  n hra
    hra k pobavení malých dětí. Jeden z hráčů nastaví obě pěsti a ostatní jej do nich pěstmi lehce uhodí a křičí "karuita!". Jakmile se jej dotknou, hráč schová pěsti za záda. Ostatní se jej ptají "Když jsi šel do světa, s čím jsi se vrátil?" Hráč řekne něco, co má rád (sladkosti, ovoce, hračky, ...). Ostatní mu řeknou "Ukaž nám to!" a on jim v natažených rukách naoko ukáže to, o čem mluvil. Ostatní přiskočí a dělají, jako by mu to z rukou všechno snědli, až mu nezůstane nic. A všichni se dají do smíchu.

Mluvčí: Sylvano Kapalu (Ipai)

Tematický slovník

Fráze


Madagaskar