In English
En français


Slovník jazyka netwar (Lenakel)Toto je vůbec první existující rozsáhlejší slovník jazyka netwar (západní Tanna, republika Vanuatu) publikovaný online. Jde o ovoce mé několikaleté práce mezi obyvateli ostrova Tanna. Obsahuje překlady místních výrazů, nahrávky výslovnosti i fotografickou dokumentaci. Jeho účelem je pomoci při uchování tohoto jazyka a jeho předávání mladé generaci.

Pokud chcete data jakýmkoli způsobem použít, nebo v nich naleznete chybu, prosím, kontaktujte me nejdříve.

Přejít na: Index slovníku Informace o slovníku


Chcete si slovník vytisknout? Stáhněte si kompletní verzi ve formátu PDF pro tisk.


Pokud chcete ocenit tuto práci a podpořit ji, můžete mi stisknutím tlačítka 'Donate' darovat přes PayPal jakoukoli částku.


pikokai   

  •  n hra
    hra k pobavení malých dětí. Hráči se postaví do kruhu blízko sebe. Jeden zatne ruku v pěst s ukazováčkem nataženým vzhůru. Jeho soused jej za ukazováček chytí tak, že jeho vlastní ukazováček je natažený vzhůru a tak dále, až se za ruce pochytají všichni. První z nich pak ukazováčkem volné ruky klepe zleva a zprava do posledního z ukazováčků a všichni zpívají písničku "Pikokai". Pak první z hráčů chytí volnou rukou za ucho svého souseda a ten chytí zase svého a tak dále, až se všichni drží jednou rukou za uši a druhou za prsty. Pak se začnou kolébat ze strany na stranu a zpívají písničku o 'iarames' jménem 'Seku' (viz heslo) a nakonec všichni spadnou na zem.

Mluvčí: Sylvano Kapalu (Ipai)

Tematický slovník

Fráze


Madagaskar